Dinamo Zagreb prvi put nakon 1970. godine u nokaut fazi, Gojak majstorski pogodio (VIDEO)

Fudbaleri Dinamo Zagreba su večeras na prepunom Maksimiru u okviru 4. kola grupe D Evropske lige savladali Spartak Trnavu rezultatom 3:1, te će prvi put nakon 1970. godine prezimiti u Evropi.

Uslovi za igru nisu bili baš idealni, s obzirom na gustu maglu koja se nadvila nad Maksimir.

Domaći tim dolazi u prednost u 22. minuti meča kada se najbolje u šesnaestercu gostiju snalazi novopečeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Amer Gojak i sjajno petom loptu šalje iza nemoćnog Chudyja.

Plavi su samo 14 minuta poslije došli do novog pogotka. Kadlec nespretno loptu šalje u svoju mrežu i izaziva erupciju oduševljenja na prepunom Maksimiru.

Ovo je bio konačan ishod nakon prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu fudbaleri Trnave smanjuju prednost domaćina preko Chanturishvilija koji pogađa mrežu Livakovića u 63. minuti utakmice. Ipak, gostujući tim nije mogao ponuditi više.

Pitanje pobjednika riješio je Oršić deset minuta prije kraja meča postigavši pogodak za konačnih 3:1.

Bosanskohercegovački reprezentativac Izet Hajrović je, također, odigrao cijeli susret.

Dinamo je nakon ove pobjede zadržao stopostotan učinak od 4 pobjede, te izborio plasman u narednu fazu ovog takmičenja, prvi put još od 1970. godine.