El Clasico: Barcelona prejaka za Real Madrid

Novi El Clasico pripao je fudbalerima Barcelone, koji su u okviru 10. kola španske La Lige danas na Nou Campu deklasirali Real Madrid rezultatom 5:1.

Ovo je bio prvi El Clasico nakon 11 godina u kojem nisu igrali Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Katalonci su poveli u 11. minuti meča kada odličnu asistenciju Jordija Albe iskorištava Coutinho.

Na drugi gol čekalo se do 30. minute, a egzekutor je bio Luis Suarez. Dosuđen je penal uz pomoć VAR tehnologije, što Urugvajac iskorištava te postavlja konačan rezultat nakon prvih 45 minuta igre.

Kraljevi su u 50. minuti smanjili prednost Barcelone kada je nakon duge akcije po desnoj strani lopta došla uz dosta sreće do Marcela koji pogađa mrežu Ter Stegena.

Ipak, Madriđani su se ovdje zaustavili. Barca je dominirala do kraja susreta, a još dva gola postiže Luis Suarez (75. i 83.).

Konačnih 5:1 postavio je Vidal u 87. minuti glavom, a asistirao mu je Dembele.