Juventusu u dramatičnoj završnici meča trijumf protiv Sampdorije (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa slavili su u okviru 19. kola italijanske Serije A protiv Sampdorije rezultatom 2:1.

Dvostruki strijelac za domaći tim bio je Cristiano Ronaldo, dok je za Sampdoriju pogodio Quagliarella.

Igrala se 2. minuta kada radost domaćoj publici donosi Ronaldo. Portugalac na asistenciju Dybale s lijeve strane protivničkog šesnaesterca preciznim udarcem matira gostujućeg golmana koji i nije baš najbolje odreagovao.

Stvari na početak u 33. minuti vraća Quagliarella, a gol postiže sa jedanaest metara. Glavni arbitar je uz pomoć VAR tehnologije odlučio pokazati na bijelu tačku.

Novi trijumf (17. u ovoj sezoni) Juventusu je donio Ronaldo, koji je u 65. minuti utakmice pogodio s bijele tačke. Sudija je i kod ove situacije upotrijebio VAR tehnologiju.

Sampdorija je mogla doći izjednačenja u 93. minuti, ali je sudija, ponovo uz pomoć VAR-a, signalizirao ofsajd i sasvim opravdano poništio gol gostiju.

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić na terenu je proveo svih 90 minuta.

Juventus je nakon 19 odigranih mečeva na prvoj poziciji italijanske Serije A sa 53 osvojena boda, 12 više od drugoplasiranog Napolija koji ima utakmicu manje.