Manchester United preokretom do pobjede u Torinu, Kraljevi deklasirali Plzen

Susretima Lige prvaka u grupama E, F, G i H večeras je kompletirano 4. kolo najelitnijeg klupskog takmičenja današnjice – Lige prvaka.

U derbi susretu 4. kola Lige prvaka u Torinu su se sastali Juventus i Manchester United, a meč je okončan pobjedom gostiju rezultatom 2:1.

Juventus je došao u vodstvo u 65. minuti kada Cristiano Ronaldo sjajnio pogađa na asistenciju Bonuccija za 1:0.

Iako se činilo da će Stara dama slaviti, u posljednjim minutama utakmice tim sa Old Trafforda napravio je spektakularan preokret. Najprije je u 86. minuti Juan Mata pogodio za 1:1, da bi Alex Sandro u 90. minuti autogolom donio tri boda Unitedu.

Bayern je golovima Lewandowskog na Allianz Areni porazio AEK s 2:0, a u istoj grupi u drugom meču Benfica je remizirala sa Ajaxom rezultatom 1:1.

Manchester City je u grupi F deklasirao Šahtar rezultatom 6:0. Pogotke su postigli David Silva (13′), Gabriel Jesus (24′ penal, 72′ penal, 90+2′), Raheem Sterling (49′) i Riyad Mahrez (84′). Guardiolin tim je postao prvi koji je izborio plasman u osminu finala ovog takmičenja nakon 4 odigrana susreta.

Lyon je u meču ove grupe remizirao sa Hoffenheimom rezultatom 2:2. Gosti su imali zaostatak od dva gola, ali su se uspjeli vratiti i upisati važan bod. Ermin Bičakčić je odigrao cijeli susret za Hoffenheim, a kod prvog gola je bio i asistent.

U grupi G Real Madrid je rutinski slavio protiv Plzena rezultatom 0:5. Pogotke za Madriđane postigli su Karim Benzema (21′, 37′), Casemiro (23′), Gareth Bale (40′) i Toni Kroos (67′).

U nešto ranijem terminu večeras odigrana su dva susreta. Roma je u Moskvi savladala CSKA sa 2:1, a Valencija je na domaćem terenu slavila protiv Young Boysa sa 3:1.