Netsima četvrti trijumf sezone, Džanan Musa upisao prve poene u NBA ligi (VIDEO)

Košarkaši Brooklyn Netsa sinoć su kao gosti slavili u Moda Centru protiv Portland Trail Blazersa rezultatom 119:115.

Bio je to njihov drugi trijumf u nizu, za razliku od Portlanda kojem je ovo bio četvrti uzastopni poraz.

Najefikasniji u redovima domaćeg tima bio je Damian Lillard. Ubacio je nevjerovatnih 60 koševa, a tome je još dodao 5 asistencija i 4 skoka. Vrijedi istaći da je double-double učinak u Portlandu ostvario Hassan Whiteside ubacivši 10 poena uz 15 skokova. Imao je i jednu asistenciju.

Za pobjednički tim je briljirao Dinwiddie Spencer. Postigao je 34 poena, imao 5 skokova i upisao 4 asistencije. Pored njega se još istakao Kyrie Irving koji je za 39 minuta na parketu postigao 33 koša, a tome je dodao 6 asistencija i tri skoka.

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa odigrao je više od 5 minuta susreta, a za to vrijeme je uspio postići prve poene u NBA ligi u tekućoj sezoni (2 poena) uz jedan skok.

Brooklyn Netsi se trenutno nalaze na 7. poziciji Istočne konferencije uz omjer 4-4.

Kako je Džanan Musa postigao prve poene pogledajte u video prilogu ispod na 2:02.