Nurkiću šesti ovosezonski double-double učinak u trijumfu Blazersa (VIDEO)

Portland Trail Blazersi došli su do četvrte uzastopne pobjede, a noćas su na domaćem parketu porazili Boston Celtics rezultatom 100:94.

Portland je u potpunosti kontrolisao igru, a pred sami finiš prvog poluvremena košarkaši domaćeg tima imali su prednost od 19 koševa razlike. Ipak, Boston je uspio smanjiti pa se na odmor otišlo pri rezultatu 54:37.

Drugo poluvrijeme donosi mnogo bolju igru gostujuće ekipe koja je isto okončala u svoju korist (46:57), međutim, potpunog preokreta rezultata nije bilo.

Za Blazerse su se istakli Lillard i Nurkić koji su ostvarili double-double učinke.

Damian je ubacio 19 poena, uz 12 asistencija i pet skokova. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je za 28 minuta na parketu ubacio 18 koševa, imao 17 skokova i tri asistencije.

U redovima Bostona najefikasniji bio je Jayson Tatum koji je postigao 27 poena uz osam skokova za 35 minuta na terenu.

Portland Trail Blazersi su nakon ovog trijumfa na učinku od 10 pobjeda i tri poraza, te se nalaze na drugoj poziciji Zapadne konferencije.