Pjaniću 71 minuta u pobjedi Juventusa nad Cagliarijem

Pobjednički niz večeras su nastavili fudbaleri Juventusa savladavši Cagliari u okviru 11. kola italijanske Serije A rezultatom 3:1.

Igrao se prvi minut susreta kada domaći tim preko Dybale dolazi u vodstvo. Završni pas do Argentinca uputio je Bentancur, a ovaj se sjajno oslobodio čuvara, te obradovao navijače ‘Stare dame’.

Iako je Juventus imao terensku inicijativu, gosti do izjednačenja sasvim neočekivano dolaze u 36. minuti preko Joao Pedra.

Slavlje navijača Cagliarija nije trajalo dugo. Juventus je već naredni napad ponovo došao do prednosti kada nesretni Bradarić posprema loptu u vlastitu mrežu.

To je bio ishod prvog dijela igre.

Gosti su potpuno nemoćno izgledali u drugom poluvremenu, što će dovoljno reći da su imali jedan šut u okvir gola Szczesnyog.

Pitanje pobjednika riješeno je u 87. minuti. Cuadrado nakon asistencije Ronalda postavlja konačan rezultat utakmice.

Bh. veznjak Miralem Pjanić zamijenjen je u 71. minuti susreta.