Roma deklasirala Udinese, Džeko kao kapiten odigrao cijeli susret

Roma je večeras u okviru 10. kola italijanske Serije A na Dacia Areni deklasirala domaći Udinese rezultatom 4:0.

Izabranici Fonsece do vodstva stižu u 14. minuti susreta kada na asistenciju Kolarova pogađa Zaniolo. Ovo je ujedno bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Iako je Vučica bila oslabljena od 32. minute zbog crvenog kartona Fazija, to je nije zaustavilo da večeras ostvari ubjedljiv trijumf.

Šest minuta igre u drugom poluvremenu bilo je potrebno da na semaforu dođe do promjene rezultata i to zahvaljujući Smallingu, koji postiže svoj prvi pogodak u dresu Rome.

Da pitanje pobjednika bude riješeno pobrinuo se Kluivert kada asistenciju Pastorea iskorištava i pogađa za 0:3. Konačnih 0:4 sa bijele tačke postavio je srbijanski reprezentativac Aleksandar Kolarov.

Kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko je kao kapiten odigrao cijeli susret, a vrijedi istaći da je u 33. minuti dobio žuti karton.

Za domaći tim je nastupio drugi bh. reprezentativac Mato Jajalo, koji je također proveo svih 90 minuta na terenu, a kao i njegov sunarodnjak Džeko zaradio je žuti karton u 47. minuti.

Nakon ovog kola Roma zauzima četvrtu poziciju na tabeli Serije A sa 19 osvojenih poena, dok je Udinese četrnaestoplasirana ekipa sa 9 bodova manje.