Roma savladala Napoli na Olimpicu, Džeki 90 minuta (VIDEO)

Fudbaleri Rome su u derbi susretu 11. kola italijanske Serije A porazili na Olimpicu ekipu Napolija rezultatom 2:1.

Za domaći tim već u 19. minuti pogađa Zaniolo, a asistirao mu je Spinazzola. Sedam minuta poslije Kolarov ima priliku udvostručiti prednost, ali ne iskorištava udarac sa bijele tačke. S minimalnom prednošću se otišlo i na odmor.

Deset minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Vučici da povisi na 2:0, a egzekutor je Veretout sa 11 metara.

Konačnih 2:1 postavio je Milik u 72. minuti.

Edin Džeko je kao kapiten predvodio Romu do treće uzastopne pobjede, a poništen mu je i pogodak u samoj završnici susreta zbog ofsajda.

Izabranici Fonsece trenutno zauzimaju treću poziciju na tabeli Serije A sa osvojena 22 poena, dok je Napoli sedmoplasirani sa četiri boda manje.