Smail Prevljak strijelac u remiju Salzburga

LASK Linz i RB Salzburg su okviru 12. kola austrijske Bundeslige remizirali rezultatom 3:3.

Gledaoci su mogli večeras pratiti odličnu utakmicu sa šest golova. Četiri gola pala su u prvih 45 minuta.

Gosti su poveli u 12. minuti preko Dabbura koji pogađa sa jedanaest metara. Haidara je povisio prednost u 30. minuti na 0:2, da bi tri minute kasnije Trauner smanjio na 1:2. Goiginger u posljednjim minutama prvog dijela susreta postavlja rezultat na 2:2.

Drugo poluvrijeme donosi nešto mirniju igru na obje strane u kojem su ‘pala’ dva pogotka. Domaća ekipa dolazi do potpunog preokreta u 58. minuti kada Otubanjo matira nemoćnog Stankovića.

Konačan ishod susreta postavlja bh. reprezentativac Smail Prevljak u 84. minuti meča.

Naš napadač je utakmicu počeo s klupe, a ukazanu priliku (ušao u 73.) iskorištava na najbolji način i postiže svoj sedmi gol ove sezone.

Darko Todorović nije konkurisao za susret zbog povrede.