Željezničar ponovo razočarao, Široki odnio puni plijen sa Tušnja (VIDEO)

Susretom na Grbavici između Željezničara i Tuzla Cityja kompletirano je 17. kolo BHT Premijer lige BiH.

Tuzla City napravio je iznenađenje savladavši na Grbavici fudbalere Željezničara sa 3:2. Plavi su ovim porazom nastavili seriju loših rezultata, te ponovo razočarali svoje navijače.

Gosti su u vodstvo stigli u 20. minuti kada je Ivan Kostić pogodio sa jedanaest metara. Ipak, do kraja poluvremena Željezničar stiže do preokreta.

U 32. minuti Ivan Čurjurić je ubacio iz slobodnog udarca, a Filip Jazvić pogađa za 1:1.

Devet minuta poslije nakon lijepe akcije Sulejman Krpić na veoma sretan način postiže gol za 2:1, te postavlja konačan ishod nakon prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme donosi šok za sve navijače tima sa Grbavice. Najprije je u 58. minuti donedavni igrač Želje Vojo Ubiparip nakon kornera poravnao na 2:2, a pobjedu Tuzla Cityju donio je Ajdin Nukić nakon velike greške Siniše Stevanovića u 71. minuti susreta.

U nešto ranijem terminu danas odigrana su dva susreta.

GOŠK je u Gabeli s minimalnih 1:0 savladao Krupu pogotkom Kulovića iz 36. minute.

U drugom susretu odigranom od 13:30 sati Široki Brijeg je porazio na Tušnju Slobodu 1:0. Odlučujući momenat dogodio se u 49. minuti kada je pogodio Jurić. Treba napomenuti da su domaćini od 66. minute igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona Hadžanoviću.